Sutuoktinio paieška. Sužadėtuvės. Santykiai iki vestuvių · Uncategorized

Klausimai, kuriuos verta aptarti prieš santuoką

EGIDIJUS GUBINAS

2017 sausio 5 19:02
santuoka

Labai dažnai konsultacijų metu tenka girdėti apie santuokoje iškilusias problemas, todėl dalinuosi žiniomis, kurios gali padėti kuriant šeimą. Ankstesniuose straipsniuose esu minėję apie astrologinio poros suderinamumo svarbą, o šiame papasakosiu apie klausimus, kuriuo vertėtų aptarti dar iki santuokos.

santuoka1

Prieš kuriant šeimą labai svarbu išsiaiškinti su kuo mes ruošiamės ją kurti? Dėl ko mes norime kurti šeimą? Kaip ji egzistuos ir su kokiais išbandymais galime susidurti?

Santykių pradžioje ir vyras, ir moteris dažniausiai vaidina idealius partnerius, todėl gana sudėtinga suprasti, ko vėliau galime tikėtis. Tačiau jeigu kai kuriuos klausimus mes aptarsime iki santuokos, bus aiškiau, ko tikėtis ir lengviau galėsime rasti kompromisą.

Santuokoje mes mokomės dosnumo, meilės ir valomės nuo egoizmo. Santuokoje viskas turi būti aptariamaTai reiškia, kad mes tobulėjame kartu, kadangi pavieniui keistis yra sudėtinga, o artimieji yra geriausi mūsų gydytojai ir pagalbininkai, nes jie geriausiai žino, kur mums „skauda“.

Gyvenimo partnerį mums siunčia likimas, tokį, kokio esame užsitarnavę. Ir jeigu praeityje užsitarnavome medalį, tai būtinai jį gausime, bet jeigu prikrėtėme kvailysčių, tai šiuose santykiuose gali tekti dėti daugiau pastangų tam, kad taptume laimingais.

santuoka2

Išminčiai teigia, kad santykiai būtinai pereina tam tikras pakopas, todėl neverta stebėtis, kad kažkur bus lengviau, o kažkur galime užstrigti.

Įsimylėjimas – pirma santykių stadija. Ji dažniausiai pati maloniausia, nes tai pati pradžia.

Kitas etapas – vienas kito trūkumų matymas. Tai metas, kada tarsi nukrenta „teatro dekoracijos“ ir pasimato tikrovė, kurią irgi reikia pergyventi.

Konfliktai. Nėra namų be dūmų, todėl pykčiai, tai gyvas santykių procesas. Svarbiausia, šiame etape, kad vienas kito neskaudintumėte ir nežemintumėte.

Kantrybė. Jeigu mes ugdomės sąmoningumą ir mokomės santykių, atsiranda kantrybė. Tada mes galime pakęsti savo partnerio trūkumus suprasdami, kad idealių žmonių nebūna.

Pareigos. Tai viena iš svarbiausių sudėtinių santykių dalių. Jeigu mes atliekame savo pareigas nekreipdami dėmesio į išorinius pasikeitimus, pykčius ir savo ambicijas, tai lengviau išlaikysime pagarbą vienas kitam.

Pagarba ir nesavanaudiška meilė. Tai aukšta pakopa, kurioje mes atliekame pareigas ir nereikalaujame iš savo partnerio to paties. Tiesiog nesakome, kad „aš padariau tą ir aną dėl tavęs, o tu…?“

Taigi, kad praeitume šiuos etapus lengviau, mums būtina artimiau pažinti vienas kitą dar iki santuokos. Jeigu to nepadarysime iki santuokos, tai tapus vyru ir žmona gali tekti susidurti su problemomis, kurios pasireikš žymiai sudėtingiau.

Pasak išminčių, kas sukelia nedideles problemas ir nerimą iki vestuvių, po vestuvių gali virsti neįveikiamomis kliūtimis ir netgi tapti skyrybų priežastimi, ar net smurto priežastimi.

santuoka4

Vertėtų suprasti, kad sutuoktinis – tai ne paltas iš prekybos centro, kuris gali būti grąžinamas po 2 savaičių. Su juo teks nugyventi visą likusį savo gyvenimą, todėl santuoka neturėtų tapti kančia, ji turėtų būti problemų sprendimo kartu pavyzdys.

Konsultacijų metu dažnai išgirstu, kad vienas iš partnerių nori tobulėti, lankytis paskaitose, semtis išminties apie gyvenimą, o kitas tuo nesidomi. Todėl tam, kad geriau suprastume vienas kito lūkesčius ir norus, rekomenduoju aptarti šiuos klausimus.

Pirmas klausimas, kurį vertėtų aptarti, yra savęs tobulinimas arba savirealizacija.

Koks apskritai yra abiejų partnerių požiūris į tai. Iš pradžių tai nieko nejaudina, tačiau palaipsniui gali tapti problema. Santykių pradžioje viskas būna įdomu, bet kai prasideda problemos, prasideda tikrieji išbandymai. Vertėtų išsiaiškinti, kiek giliai kiekvienas nori eiti dvasiniu keliu, pažinti save ir taip toliau. Ar sutampa abiejų požiūriai. Reikėtų išsiaiškinti visus su dvasingumu susijusius klausimus. Jei vienas nuo kito slėps dvasinį progresą, tai sukels įvairias problemas. Vienas gali meluoti, kad ir jam tai yra įdomu, bet vėliau jis temps savo partnerį žemyn.

Idealu, kai poroje abiejų požiūriai yra panašūs arba partnerį tenkina kito partnerio padėtis. Jei dvasiniai tikslai sutampa, tai šeima tampa dvasinga. Neturėtų būti iliuzijos, kad partneris pasikeis savaime, jei tik gyvens su jumis, kur kas praktiškiau tokius klausimus aptarti iki santuokos.

santuoka5

Antras klausimas, kurį vertėtų aptarti  iki  santuokos, susiję su paskaitų, saviugdos ar dvasinių centrų lankymu.

Labai svarbu nuspręsti, kiek laiko tam skirsite, kaip dažnai planuojate tai daryti, kad vėliau nebūtų vienas kito tempimo arba stabdymo. To reikia tam, kad būtų abipusis susitarimas, be prievartos. Mes turime stengtis, jog santuokoje būtume laimingi, todėl dėl visko turėtų būti abipusis susitarimas.

Trečias klausimas – vaikai.

Jeigu pradžioje šia tema nėra daug kalbama, tai po to šis klausimas gali tapti konfliktų priežastis. Vertėtų išsiaiškinti ar abu norite vaikų, kadangi būna atvejų, kai vienas nori, o kitam – nebūtina. Reikia apie tai pasikalbėti ir aiškiai suvokti kiekvieno požiūrį į tai. Vieni kuria santuoką tik dėl vaikų ir jiems be galo baisi frazė – „vaikai gali palaukti“. Kai kurie partnerio nenorą turėti vaikų arba turėti tik atitinkamą jų kiekį gali pateikti kaip skyrybų priežastį. Taigi, skirtingas požiūris į vaikus gali tapti skyrybų priežastis, todėl aptarti šį klausimą dar iki santuokos yra būtina.

santuoka6

Ketvirtas klausimas, kurį vertėtų aptarti – kaip mokysime savo vaikus?

Koks bus santykis su mūsų giminėmis ir kiek jie galės kištis į auklėjimo procesą. Apie tai verta pasikalbėti, nes čia dažnai konfliktines situacijas gali sukelti tėvų, senelių ir močiučių nuomonė. Geriausias požiūris į išsilavinimą, kad pačiam reikia nuolat mokytis. Išminčiai sako, kad išsilavinęs vaikas gimsta pas tuos, kurie patys nuolat siekia išminties.

 Penktas klausimas: koks mūsų požiūris į darbą?

Kas ir kiek šeimoje dirbs, kokios pajamos mus tenkins ir iš kur jas gausime. Nuolatinis pinigų nepriteklius gali šeimoje sukelti nerimą. Skirtingiems žmonėms reikia skirtingo pajamų kiekio, kad jie jaustųsi ramūs. Neretai vienam šeimos nariui tenka atiduoti visas jėgas, kad kitas jaustųsi saugus, todėl šį klausimą reikia aptarti iki smulkmenų, nes tai viena pačių konfliktiškiausių situacijų. Tas, kuris uždirba daugiau, neturi nuolat apie tai priminti tam, kuris uždirba mažiau. Jeigu šį klausimą aptarsime dar iki santuokos, mums vėliau nereikės spėlioti, ką šiuo klausimu mano sutuoktinis.

santuoka9

Šeštas klausimas, kurį vertėtų aptarti iki santuokos, susijęs su laiko planavimu.

Labai svarbu  aptarti kaip mes poilsiausime, kur eisme kartu, o kur atskirai, kaip leisime vakarus. Kiek laiko leisime namuose ir kiek ne namuose. Laisvalaikio klausimas turėtų būti aiškus ir abiems suprantamas. Viena iš skyrybų priežasčių, tai dažnas nesutarimas dėl laisvalaikio leidimo. Standartiniai nusiskundimai: „jo niekada nėra namuose“, „aš jo beveik nematau“ arba atvirkščiai – „jis visada sėdi namuose“, „iš namų jo neišginsi…“

Suprantama, kad kiekvienam kartais reikia kažkiek laiko pabūti vienam su savimi. Tai normali sąmonės būsena ir ją reikia gerbti. Jeigu žmogus turi tokį poreikį ir jį patenkinęs bus žymiai geresnis ir ramesnis, leiskime jam tai padaryti.

Septintas klausimas – bendravimas su aplinkiniais.

Su kuo ir kaip dažnai mes norime bendrauti už šeimos ribų? Koks kieno santykis su draugais ir ką jiems tai reiškia? Kiek laiko skirsime draugams? Daugumai namai – tai poilsio ir ramybės vieta, todėl reikia gerai suprasti vienas kito nuotaiką, prieš pasikviečiant į namus svečius.

Aštuntas, gana svarbus klausimas, tai – giminės.

Vertėtų susipažinti su abiejų giminėmis, kadangi teks bendrauti ne tik su partneriu, bet ir su jo šeima.  Kaip artimai mes ruošiamės bendrauti su savo būsimais giminaičiais ir kiek mes jiems leisime kištis į mūsų šeimos santykius. Kiek dažnai su jais susitiksime. Skirtingose šeimose – skirtingos tradicijos. Vienose šeimose priimta visas šventes švęsti kartu, kiti susitinka ypač retai ir nesikiša vieni į kitų santykius. Visa tai reikia aptarti prieš kuriant santuoką, nes santuoka kuriama ne tik su partneriu, bet ir su jo giminėmis, ir artimaisiais.

santuoka10

Devintas – lūkesčių klausimas.

Ko mes tikimės vienas iš kito ateityje? Ko mes tikimės iš bendro gyvenimo kartu? Jei šie lūkesčiai nebus patenkinami, tai palaipsniui gali pradėti augti įtampos jausmas ir net apgaulė. Lūkesčius pravartu išsiaiškinti, kadangi susikurti idealai gali pradėti mus kankinti ir graužti iš vidaus („aš noriu didelio namo, o jam pakanka ir buto“ ir panašiai). Neretai santuoka yra kuriama ne su realiu partneriu, o su viltimi tolesnei jo raidai, koks jis „taps“ ateityje. Tai labai pavojingas santykių kūrimo būdas. Geriau kurti šeimą su žmogumi, kuris dabar stovi prieš jus. Tai yra kur kas perspektyvesnis ir patikimesnis būdas, nei gyventi ateitimi.

Dešimtas klausimas susijęs su intymiais santykiais.

Tai vienas iš svarbiausių klausimų, todėl nereikėtų vengti jo aptarti iki santuokos. Įprastai vyrai turi kur kas didesnį poreikį šiam reikalui, nei moterys, todėl, jeigu vyras nesupranta moters prigimties, jis gali ir nesuprasti „kodėl ji nenori?“. Tai labai dažnas abipusis nesusipratimas ir skyrybų priežastis, todėl tikrai verta pasikalbėti apie šiuos poreikius.

Išminčiai teigia jog tam, kad santykiuose būtų harmonija, vyrai turėtų ugdytis tokias savybes:

  1. Dosnumas. Vyrui vertėtų žinoti, kad moterims visko reikia daugiau nei vyrams. Jeigu vyras skaičiuoja viską po lygiai – tai jau skūpumas.
  2. Išmintis. Vyrui svarbu turėti norą semtis išminties. Jeigu vyras bus išmintingas, tai jam mažiau trukdys jo jausmai ir jis galės suvaldyti moters emocijas. Tokį vyrą moteris visada gerbs.
  3. Ryžtas. Vyro jėga ne raumenyse, o ištikimybėje savo šeimai ir tikslui. Išminčiai teigia, kad stiprus vyras tas, kuris neturi žalingų įpročių ir svetimų moterų. Stiprus intelektas ir išmintis padeda vyrui atsikratyti žalingų įpročių ir kontroliuoti savo norus.

Jeigu vyras mokės nuraminti savo moterį, tuomet ji su juo jausis saugi. Vyrui santykiuose labai svarbu jaustis reikalingu. Jeigu vyras sieks išminties, tai moteris dažnai kreipsis į vyrą patarimo ir taip bus patenkintas jo noras būti jai svarbiu.

santuoka11

Žinokite, kad kai galvojate apie tą žmogų, su kuriuo ketinate tuoktis, ir jūsų viduje yra ramu, nekyla jokių abejonių dėl jūsų pasirinkimo – tai vienas iš ženklų, kad sutikote savo žmogų.

Linkiu kuo geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt

http://balarama.lt/klausimai-kuriuos-verta-aptarti-pries-santuoka/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s