Šeima
Vasario 14 diena
Antradienis
Dvaraka, Kaunas
Sveiki mielieji,
Šiandien paskaitykime laišką, kuris panašus gal ir į kitus, kadangi kalba eina apie šeimą, tačiau ir kitoks, kadangi moteris labai nori suprasti savo nesėkmių priežastį ir gyvenime kažką pakeisti.
Paskaitykime:
Labas vakaras. Norėčiau jums pateikti keletą klausimų, kurie šiuo metu man neduoda ramybės.Gyvenu santuokoje 21metus, tai jau nemažai tiesa, bet savo gyvenimą niekaip nepavadinsiu nusisekusiu.Tai vieno žmogaus iliuzijos, šiuo atveju mano, kokia turi būti laiminga santuoka. Mano vyrui tik patogus būdas būti šalia, nes aš visą gyvenimą viską darau už abu. Pradedant vaikais, jų auklėjimu, maisto gaminimu, pinigų paskirstymu ir visais dokumentų tvarkymu, esu du viename. Dar prie visos gražios “gyvenimo puokštės“mano esamas vyras yra priklausomas alkoholiui ir kompiuteriniams žaidimams.Tai štai kas man neduoda ramybės: aš pagaliau noriu padėti visam šiam gyvenimui tašką ir labai noriu skirtis, bet žinot kartais man iškyla klausimas: ar sugebės šitas žmogus išgyventi vienas? Nors man tai neturetų rūpėti, tačiau jis visiškai nesugeba tvarkytis, be to jis mano mergaičių tėvas, o jos jį myli. Patarkit nuo ko man pradėti, ką man daryti, kaip man išsilaisvinti iš tokio gyvenimo? Jau pavargau, nebenoriu toliau vežti viską viena. Noriu dvasinės ramybės, esu tikintis žmogus. Labai noriu pakeisti savo gyvenimą. Būsiu labai dėkinga jeigu skirsit laiko atsakyti ir parašysit savo nuomonę. Ačiū;
Kokie svarbiausi šio laiško akcentai ir klausimai:
1. Moteris gyvena santuokoje 21 metus, tačiau santuoka – nenusisekusi.
Atsakymas:
Skaitant laišką matosi, kad ši moteris tikrai nėra laiminga. Net, jeigu ir buvo kažkada materiali laimė, tai bent šiuo metu jos nėra. O kai šiuo metu nėra, atrodo, kad jos nebuvo niekada. Tokia jau kiekvieno žmogaus psichika. Siela nori pastoviai būti ekstazėje, tačiau mūsų materialus kūnas nesugeba sukurti jai tokio laimės pojūčio. Dėl to mes visi ir kenčiame.
2. Moteris viską daro už du. Tai yra už savo vyrą ir už save auklėja vaikus, gamina maistą, skirsto pinigus, tvarko dokumentus).
Atsakymas:
Kiekvienas mes gyvenimą susikuriame patys kokį norime. Pirmutinė klaida, kuri buvo padaryta, jeigu tai galima būtų įvardinti, kaip klaidą – tai vedybos su tokiu vyru. Tačiau vedybos visada įvyksta pagal mūsų sąmoningumą. Sąmoningumas – tai vertybė, tai prioritetai, kuriuos mes susidėliojame norėdami būti laimingi.
Iš neteisingo pasirinkimo už ko tekėti, prasideda ir visos kitos klaidos.
Ką noriu pasakyti?
Atsakymas:
Kad ši moteris ir daugelis kitų žmonių nežinojo ir nežino kam skirtas šeimyninis gyvenimas, ir bendrai gyvenimas. Nežinojo ką turi daryti gyvenime moteris, ir ką turi daryti gyvenime vyras? Iš čia išplaukia, kad viską galima pakeisti tik nuo šios minutės.
3. Vyras yra priklausomas nuo alkoholio ir azartinių žaidimų.
Atsakymas:
Alkoholis ir azartiniai žaidimai dvi blogybės iš keturių, kurios žmogų padaro gyvuliu.
Vyras geria alkoholį, nes jis nėra laimingas. Gyvenimo problemos jį taip užspaudė, kad gerdamas alkoholį jis bando pabėgti nuo tų problemų, tačiau nežino, kad jis kiekvieną dieną dar labiau smunka į tas problemas.
Vyras, kuris geria, neturi galimybės atverti kažkam tai širdį. Tik išgėręs jis gali be kompleksų kažkam kažką papasakoti arba kalbėtis net vienas pats su savimi.
Ką reiškia jo žaidimas azartiniais žaidimais?
Atsakymas:
Vyras žaidžia azartiniais žaidimais norėdamas būti laimingas. Net, jeigu vyrai ar vaikai žaidžia azartiniais žaidimais net ne iš pinigų, jie vistiek pajaučia sekundinę materialią laimę. Laimę jie pajaučia, kai laimi prieš kažkokį tai žmogų arba kai laimi ir prieš kompiuterinę programą.
4. Moteris nori skirtis, bet nežino ar vyras sugebės išgyventi vienas?
Atsakymas:
Primityviai kažkaip išgyventi gal ir sugebės, tačiau jeigu vartoja alkoholį, tai tikimybė tokia, kad netekęs žmonos gers dar daugiau arba galiausiai bandys žudytis.
Skyrybos yra kraštutinė priemonė. Tai priemonė kai visiškai niekas daugiau nebepadeda. Aš manau, kad šioje situacijoje dar daug kas neišbandyta.
Pagaliau, kad vyras geria yra dalis ir šios moters kaltės.
Jeigu ji kažkada su vyru kartu išgerdavo alkoholio, tai jos tame kaltės yra per pusę, net jeigu ji dabar nebegeria.
Skirtis galima tuo atveju, jeigu moteris kasdien ir kasdien meldžiasi, nori tarnauti Dievui, o vyras ją kasdien muša ir neleidžia melstis. Tada tikrai jau reikėtų begti nuo tokio demono. Tačiau šiuo atveju tikriausiai tokios situacijos dar nėra. Šiuo atveju vyras geria iš nevilties, nes nesusitvarkė savo gyvenimą. Visą jo gyvenimą tvarkė moteris. O kai moteris tvarko vyro gyvenimą ir visų kitų šeimoje narių gyvenimą, vyras degraduoja.
Todėl reikia pakęsti vyro sunkumus, nes per vyro sunkumus galima susitvarkyti savo charakterį. Galutinė šeimyninio gyvenimo paskirtis – išmokti tarnauti. Tarnauti – tai įgyti geras charakterio savybes.
5. Dukros labai myli tėtį.
Atsakymas:
Puiku, kad dukros myli tėtį. Jeigu dukros myli savo tėtį, tai reiškia, kad jis nėra dar visiškai žlugęs žmogus. Todėl reikia padėti jam atsitiesti dar ir dar kartą.
6. Prašo patarti nuo ko jai pradėti, ką daryti, kaip išsilaisvinti iš tokio gyvenimo?
Atsakymas:
Reikia atsiduoti šiuo atveju Dievui, o ne vyrui. Iki šiolei šeimoje buvo sustatyti neteisingi gyvenimo prioritetai. Ir tai kuo buvo gyventa šioje šeimoje prarado savo viltį, kad kažkada bus geriau. Moteris teisingai rašo, kad reikia išsilaisvinti nuo tokio gyvenimo.
Ką jai reikia daryti?
Atsakymas:
1. Keltis kiekvieną dieną, pabrėžiu – kiekvieną dieną ne vėliau 5.30 val.
2. Eiti miegoti ne vėliau – 22.00 val. Kiekvieną vakarą.
3. Kasdien ryte ir vakare maudytis duše.
4. Kasdien bent 20 min. paskaityti šventą raštą. Paprašyti, kad ir vyras garsiai paskatytų kažką iš Švento rašto.
5. Kasdien nemažiau 1 valandą kalbėti rožančių arba kartoti Maha mantrą.
6. Prieš valgant, aukoti Dievui visą maistą.
7. Nevartoti niekada jokio alkoholio.
8. Iš namų pašalinti visus butelius su alkoholiu,
9. Nerūkyti ir nevartoti narkotikų.
10. Kasdien melstis už vyrą.
11. Tris kartus gaminti dienoje vyrui maistą ir tą maistą aukoti Dievui.
12. Kasdien vyrui paduoti švarius apatinius rūbus.
13. Sakyti vyrui, kad jis yra mylimas.
14. Būtinai susirasti bendruomenę, kur galima būtų reguliariai lankytis ir įsikvėpti dorybingiems darbams.
15. Susirasti dvasinį mokytoją ir gauti pastovius nurodymus iš jo kaip toliau gyventi ir kokią misiją reikia atlikti.
16. Kasdien laiminti vyrą, kai jis eina į darbą ir džiaugtis kai jis grįžta namo.
17. Klausytis dvasingų paskaitų.
18. Keliauti į Piligiriminę kelionę.
19. Prašyti Dievo, kad suminkštinų širdį ir kad toje širdyje būtų gailestis.
Atsakymas:
7. Nori dvasinės ramybės, yra tikintis žmogus. Labai nori pakeisti savo gyvenimą.
Atsakymas:
Dvasinė ramybė ateina iš:
a) Kartojant šventą Dievo vardą.
b) Skaitant šventraščius.
c) Žiūrint į Dievo atvaizdą.
d) Turint dvasinį mokytoją ir jam tarnaujant.
e) Būnant su dvasingais žmonėmis.
f) Būnant šventoje vietoje.
g) Klausantis dvasinės paskaitos.
Dvasinę ramybę užtikrina dvasinės žinios.
Moteris rašo, kad ji tinkintis žmogus. Drįstu paprieštarauti. Kol kas ji – netinkinti į Dievą. Ji kol kas tikinti į save, į savo vyrą.
Kai tiki į Dievą, tai esi ramus ir laimingas, nes tik Dievas garantuoja ramybę ir laimę.
Mes visi formaliai sakome, kad tikime į Dievą. Tačiau tikėjimas nėra tik sąvoka. Tikėjimas yra gyvenimo būdas, o ne žodžiai.
Aš tikiu, kad šiai moteriai tikrai išeis pakeisti gyvenimo būdą ir ji tikrai kasdien bus laiminga.
Aš linkiu laimės šiai moteriai ir visai jos šeimai.
Su meile.
Anantara das