Uncategorized

Nemeilė sau ir gyvenimui. Anantara

Tema: Nemeilė sau ir gyvenimui
Žinutė: Laba diena, Anantara Das, esu buvusi keletoje Jūsų paskaitų, dar didesnę dalį jų žiūrėjau internete. Nežinau ar galėsite ir norėsite man padėti, tačiau visgi išdrįsau parašyti Jums laišką. Iš tiesų, aš manau,kad mane kamuoja keletas problemų jau netrumpą laiką, tiesiog sunku jas išgryninti ir konkrečiai suformuluoti, nes turbūt ir pati viską ne iki galo suprantu.Todėl pabandysiu apibūdinti savo jausmus keliais punktais. 1. Kad ir kiek daug ir kaip giliai aš miegu, niekad nesijaučiu pailsėjusi, rytais nenoriu keltis, nenoriu nieko veikti, niekas man nebeatrodo įdomu. Kai būnu darbe, tas laikas man praeina greitai ir tuomet jaučiuosi geriau, turbūt vien dėl to,kad mintis nukreipiu kitur, ir, ko gero, tai vienintelis, laikas, kai jaučiuosi nors ką nors naudingo daranti šiame gyvenime, nes visą laisvą laiką prašvaistau vėjais.Tik grįžtu namo ir viskas, nieko nenoriu daryti, nieko nenoriu veikti, tiesiog tingiu, nors mano galvoje tūkstančiai įdėjų kaip norėčiau padaryti tą ar aną, kaip būtų įdomu, kaip man patiktų, tačiau negaliu atsikelti ir tiesiog eiti ir daryti to, ką norėčiau. Atrandų pati sau pasiteisinimų, kodėl negaliu daryti, ką noriu. Ir nuolat sielojuosi, kad esu dar jaunas žmogus (neseniai suėjo 24 metai), tačiau jau praradau gyvenimo džiaugsmą. Kaip man tapti veiklesne, eiti ir daryti, o ne tiesiog tingėti? Kaip man nustoti savęs gailėtis? Aš jau pavargau nuo savo nenoro ir savo tinginystės. 2. Antroji problema, mano nuomone, išplaukia iš pirmosios. Aš beprotiškai savęs nemyliu, Nuolat galvoju, kad esu nieko verta. Net nuėjusi į rūbų parduotuvę, dažniausiai neleidžiu pati sau nusipirkti patinkančio rūbo (nors finansine prasme galėčiau sau tai leisti). Man tiesiog atrodo, kad aš to nenusipelniau ir nesu verta pasipuošti ar palepinti save. Bet juk esu moteris, manau moters prigimtis puoštis ir žydėti, bet aš visko gailiu sau. Įdomiausia, kad nesu skūpus žmogus, savo artimiems žmonėms mėgstu dovanoti dovanas, vaišinti skaniu savo pagamintu maistu ir darbe, pagailiu mažiau pasiturinčių žmonių ir darau nuolaidas, nors dėl to pati sumažinu savo atlyginimą, tačiau visai nesigailiu. Aš jaučiuosi menkesnė už visus žmones visi man atrodo verti laimės, išskyrus mane pačią. Tačiau kai pasidalinu šiomis mintimis su sau artimiausiais žmonėmis, jie tiesiog negali to suprasti. jų nuomonė apie mane visai kitokia, nei mano pačios apie save. Kaip nebesijausti menku, nieko vertu žmogumi ir pradėti negailėti savęs, o pamilti? Labai ačiū, už tai, kad perskaitėte mano laišką, ir kad skyrėte laiko spręsti mano problemas.

Atsakymas:

Panagrinėkime šios merginos problemas:

1)    Kad ir kiek miega, neišsimiega, nenori keltis ir kažką veikti. Darbe – jai geriausiai.

2)    Beprotiškai savęs nemyli, nuolat galvoju, kad yra nieko verta.

3)    Kaip tapti veiklesne, eiti ir daryti, o ne tiesiog tingėti? Kaip

 nustoti savęs gailėtis?

 

Aš sutrumpinau merginos problemas iki trijų svarbiausių, nes šiuose punktuose telpa visi jos rūpesčiai.

Atsakymas:

1)    Neišsimiegojimo priežasčių gali būti daug.

–       Pervargsta darbe psichiškai ir fiziškai ir tiesiog nebelieka energijos kažką daryti namuose. Juk pagal moters prigimtį, kiekviena moteris turėtų visą darbo dieną tvarkytis namuose. Tačiau juk taip nėra. O dvejose vietose būti aktyviems niekam neišeis. Mes kaip ir daliname šiais laikais gyvenimą į dvi dalis. Geriausią savo laiką ir gražiausius gyvenimo metus mes išvaistome dirbdami, o kas lieka, atiduodame namams. Ir to tikro gyvenimo mes nebeturime.

–       Nesubalansuota mityba.

–       Energetiškai nesutvarkyta vieta kur miegama.

–       Nesilaikoma dienos režimo ir žmogus nepasikrauna energijos miego metu.

–       Neramus protas. Ši problema šios megrinos gyvenime yra svarbiausia. Neramus protas ją sunkte išsunkia.

 

2)    Beprotiškai savęs nemyli, nuolat galvoja, kad yra nieko verta.

Čia kaip tik viskas ir yra atvirkščiai. Ji save myli tiek beprotiškai, kad nebežino kaip daugiau tą savo meilę sau padidinti. Už žodžio „savęs nemyli“ yra paslėptas pats didžiausias egoizmas. Ši mergina dieną naktį laukia, kad ją kažkas pastebės, atkreips dėmesį. Jai maža dėmesio.

Ir kai to dėmesio neužtenka, o per dėmesį ji bando gauti meilę, tada ji save nuvertina ir nori gauti dėmesį per gailestį, bet gailesčio gale vėl yra meilės trūkumas.

Kiekvienas žmogus yra kažko vertas. Kiekvienas žmogus – Dievo dalelytė, o tai reiškia dvasiškai labai galingas subjektas. Tačiau, kai mes galvojame tik apie save – mes kasdien prarandame daugybę energijos ir galiausiai – susinaikiname.

3)    Pradėti reikia nuo maldos. Nereikia apie save galvoti, nieko apie save mes nesugalvosime.

4)    Galvojant negalima sugalvoti. Galvodami apie save, savęs neatskleisime.

Palikime tai Dievui.

Iš pradžių tai sunku suvokti ir tikriausiai kils mintis, kad tai nesąmonės, sektos, maldos, negali būti. Taip veikia mūsų protas. Jis visada pasėja abejones. Tačiau nereikia galvoti, ką sako protas, reikia tiesiog kreiptis į Dievą ir kasdien su Juo kalbėtis.

Malda – tai pokalbis su Dievu. Kuo daugiau žmogus kalbasi su Dievu, tuo daugiau Dievas tam žmogui pasako ką toliau daryti.

Melstis iš pradžių irgi bus be galo sunku, tingu, atrodys beprasmiška. Bet kasdien tyrai meldžiantis ateis į burną skonis. Skonis – gyvenimui, skonis veiklai, skonis visus mylėti ir skonis nebegalvoti apie save.

Jeigu pačiam žmogui nebėra net jėgų pačiam melstis arba nebėra noro pačiam melstis, reikia eiti pas tokį žmogų, kuris meldžiasi kasdien Dievui ir paprašyti, kad toks žmogus melstųsi už jį.

Jeigu ir melstis neišeina ir apie maldą nėra jokio supratimo ir tikėjimo, tada reikia eiti daryti gerus darbus žmonėms: į vaikų namus, į senelų namus, gyvūnų prieglaudas, labdaros organizacijas ir ten nemokamai tarnauti laisvalaikiu.

Maldų ir savanorystės principo esmė – apsivalyti nuo susikaupusio negatyvios karmos, kuri nebeleidžia toliau laimingai gyventi.

Čia, kaip su persivalgymu. Viskas pasidaro nebeskanu, todėl reikia badauti.

Todėl pakartosiu dar kartą, norint patirtį gyvenimo pilnatvę, reikia save užmiršti ir tarnauti kitiems: Dievui, žmonėms, gamtai.

Bet tai nereiškia, kad nereikia prižiūrėti savo išvaizdos, nedirbti arba viską išmesti.

Aš linkiu šiai mergaitei pradėti nuo maldos.
Su meile

http://anantara.lt/2016/09/Dienorastis-Rugsejo-11d-Indija.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s