Moteris · Uncategorized

Moters prisipildymas. Ramunė Murauskienė

Labai daug moterų nesiliauja ieškoti informacijos, ką jos privalo duoti vyrams, kad jie ir jos pačios gyventų ilgai ir laimingai. Straipsnių yra labai daug įvairių. Ne reta pasimeta gausoje ir blaškosi, negalėdama susidėlioti tinkamų prioritetų, pervargsta ir tampa pikta. Šį kartą – keli esminiai dalykai apie tai, kuo moteris yra svarbi vyrui.

Vyro priklausomybė nuo moters

Vyro priklausomybės nuo moters įrodinėti nereikia. Nesunkiai atpažįstame viengungius, kurie dažnai atrodo lyg apleisti paaugliai. Lengvai atpažįstame mylimus, globojamus, prižiūrimus vyrus: jie tiesiog švyti, yra kupini gyvenimiškos energijos, aktyviai siekia tikslų, stengiasi rūpintis savo mylima moterimi, vaikais, namais, rečiau nei pirmieji skundžiasi sveikata.

Ne veltui psichologė Marina Targakova sako: moteris – tai marinatas, o vyras – agurkas; kaip marinuoji, tokį ir turi.

Moters pilnavertikšumo galios

Nors moterys mokomos prašyti vyrų pagalbos, nevalia painioti moters giluminio pilnavertiškumo su vidiniu silpnumu ir vidine tuštuma. Išminčiai moko: laiminga moteris bus tuomet, kai ji mokės džiūgauti ir nebus priklausoma nuo aplinkybių. Moteris savo prigimtimi yra labai jautri, todėl šią savybę savyje verta puoselėti, nebūkime kaip tampomos marionetės: artimieji patenkinti – mes šypsomės, artimieji nepatenkinti – mes kankinamės. Privalome išmokti palikti kitus nepatenkintus. Vaikus, vyrus, tėvus. Moteris savo prigimtimi yra labai rūpestinga, atsiduodanti ir daug duodanti.

Vienas pagrindinių mokymų – liautis duoti ir pripildyti save, kad nereikėtų pykti ant vyro, kuris vis neužpildo vidinio moters pasaulio. Įsisąmoninkime: moteris dalinasi savo energija tuomet, kai ji užsiima jai malonia veikla, kai ji ieško savojo įkvėpimo šaltinio ir jį randa, kai ji gyvena lengvai, čiurlena it upelis, kai ji maloniai jaučiasi pati su savimi, kai ji būna ten, kur jai malonu, kai ji bendrauja su tais, kurie ją praturtina ir pan.

Kasdienybės verpetai

Tarkim, į namus vakare grįžta vyras, o moteris pervargusi, pikta, prastai jaučiasi. Ar ji galės duoti vyrui energijos? Tikrai ne. Pasirodo, vyras, negavęs iš moters tos energijos, silpsta. Žinoma, vienas kitas kartas gyvenime esmės nekeičia. Tačiau nuolatinis moters suirzimas ir ilgalaikis nuovargis labai skurdina vyro energetinį lauką. Štai kodėl sakoma, kad moteris privalo išmokti savimi pasirūpinti. Iš esmės nuo mažų dienų moteris turi būti mokoma daryti tai, ką jis nori, t.y. tai, kas jai suteikia energijos, malonumo.

Atminkime: vyrui moters reikia kaip miestui elektrinės. Ilgainiui negavęs energijos, vyras negali vykdyti savo veiklos: nei darbe, nei namuose. Štai kodėl yra tiek daug nelaimingų žmonių šeimose, kai suaugę gyvena be energijos mainų: jie skurdina ne tik save, bet ir partnerius bei vaikus. Kai moteris yra nepatenkinta savo gyvenimu, ji negali duoti – niekam nieko. Kai moteris yra patenkinta savo gyvenimu, ji dalinasi nejučiomis ir vyras gauna tai, ko jam labai reikia, kad jis galėtų būti sėkmingas išoriniame pasaulyje bei tinkamai rūpintis šeima ir namais.

Būkime patenkintos savimi

Labai svarbu įsisąmoninti, kad moteris, kuri yra patenkinta savimi, veikia vyrą kaip magnetas, ji yra vyrui patraukli. Apie tokias moteris vyrai sako: ji yra tarsi pati sau pakankama, su ja lengva, su ja norisi susitikti dar ir dar, su ja norisi gyventi ir kurti šeimą. Taip jau yra, kad santykiuose vyrai yra vartotojai, o moterys – taip vadinamos donorės. Supraskime: kraujo galėsime duoti tik tada, kai pačios būsime sveikos, pavalgiusios, pailsėjusios, save realizavusios.

Priešingu atveju yra didelė tikimybė tapti irzlia grobuone, kuri nuolat reikalauja dėmesio, meilės ir t.t. O tai atstumia vyrus. Nes tokias moteris praktiškai visi vyrai išgyvena kaip naštą ir jų vengia. Supraskime: jei vyrą energetiškai pripildo moteris, moterį energetiškai pripildo tikrai ne vyras. Mes galime nedaryti vyrui kažkokios buitinės paslaugos, vyras bus laimingas šalia moters, kai ji bus laiminga. Tad drąsiai mokykimės sakyti “ne“ tuomet, kai paslaugumas mums kels didelį diskomfortą. Vyrai myli ne patogias jiems moteris. Vyrai myli laimingas moteris. Didelė kvailystė yra tikėtis, kad koks nors vyras padarys moterį laiminga. Jis tik prisidės prie jos jau išgyvenamos laimės.

Gamtos resursai

Moterį energetiškai pripildo gamta. Ne veltui vis daugiau moterų domisi gamtos energetinėmis dovanomis: vaikščiokime basos, vaikštinėkime miškuose, susiraskime savo medį, apsikabinkime jį, būkime prie vandens telkinių, atraskime, kas dar mus pripildo energija. Atminkime: moteris yra kaip Žemė – begalinis energijos užtaisas. Nesvarbu, kiek moteris turi vaikų, ji turi gebėjimų visus juos mylėti. Nesvarbu, kiek moteris turi mėgiamų užsiėmimų – ji visus turi gebėjimų puoselėti.

Mielos moteris, kiekvienoje mūsų yra begalinis tobulėjimo šaltinis, neišsemiami energijos klodai. Jei tik tinkamai su savimi elgiamės ir tinkamai save mylime. Vietoj tarnaitės ar aukos, prisiimkime šią svarbiausią savo energijos šaltinio rolę. Tai – svarbiausia moters priedermė šioje Žemėje. Moteris gali būti labai sėkminga darbe, moteris gali mokėti 10 kalbų. Tačiau jei ji pati sau nebus įdomi, jei ji pati savimi nesididžiuos, nesimėgaus, jei ji pati su savimi netaps laiminga, visi moters gebėjimai bus beprasmiai, savitiksliai.

Tikėjimo galia

Išmintinga moteris pasižymi didžiule tikėjimo galia. Ji nesureikšmina vyro nesėkmių, neskaičiuoja jo klaidų – ji tiki vyru, linki jam tobulėjimo, meldžiasi už jį, laimina jį ir taip plečia savo širdies ribas. Išmintinga moteris nepaiso vyro kvailysčių, kaprizų, užgaidų. Ji leidžia jam būti savimi, tačiau žino, kad anksčiau ar vėliau vyras pradės paisyti savo priedermės ir yra šalia jo, kaip didi globėja, kūrėja, sergėtoja. Kantrybė moterį praturtina – moko išminčiai. Moteris, kuri gyvena su silpnu vyru, ir numirs su silpnu, jei tik tokį jį ir tematys. Atminkime savo galias tinkamai marinuoti agurkus.

Mokykimės mylėti vyrus išmintingai, be autoritarizmo, o su giliu tikėjimu į vyro galybę. Beje, taip mylėti verta ir visus savo vaikus. Didžiuokimės jais garsiai, stiprinkime juos ir džiaukimės jais. Moteris, kuri yra nepatenkinta savo vyru, siunčia jam signalą: tu esi nevykėlis, tu esi ne toks, koks turėtum būti. Labai svarbu moteriai išgryninti vyro stipriąsias savybes ir jas padidinti. Kaip po padidinimo stiklą. Verta net gerųjų vyro savybių sąrašą išrašyti.

Labai daug moterų guodžiasi: maniškis svetimai tai paslaugus ir malonus, o namuose – grubus. Įsisąmoninkime: jei vyras geba demonstruoti tam tikras savybes su kitais žmonėmis, jis tą gali daryti ir artimoje aplinkoje. Greičiausiai moteris kažkaip ne taip elgiasi ar mąsto. Būkime atviros ir savikritiškos. Išdrįskime sau užduoti klausimą – kodėl aš esu su tuo, kuriuo aš esu nuolat nepatenkinta?

Geraširdiškumo praktika

Pasiūlykime vyrui prasmingą ir trumpą žaidimą: paprašykime, kad jis ant lapelio surašytų bent kelis dalykus apie tai, kas, jo manymu, siutina moterį jo elgesyje ir kas ją džiugina. Mes padarykime tą patį: pabaikime sakinius – mano vyrą siutina ,kai aš….. ir mano vyrą džiugina, kai aš… Ar gerai pažįstame vienas kitą?

Yra istorija apie tai, kaip senelis ir senelė tik gyvenimo pabaigoje išsiaiškino, kad seneliui labiau patinka paprasta duonos riekelė, o ne kampas, kurį, kaip gardžiausią kąsnelį, senelė jam vis patiekdavo. Kalbėkimės, atviraukime. Mokykimės duoti partneriui tai, ko reikia jam, o ne tai, kas svarbu mums. Tikiu, kad kito mėnesio straipsniai apie į meilės kalbas, kuriomis kalba vyrai ir moterys, labai praturtins jūsų tarpasmeninius santykius.

Savos prigimties žinojimas

Dar vienas labai svarbus dalykas, padedantis gyventi moteriai išmintingai – tai žinios apie moterišką prigimtį, apie vyro ir moters santykius, apie vyrišką prigimtį. Moteriai labai svarbu pažinti save, savo esatį, savo charakterį. Moteriai labai svarbu pažinti savo vyrą, jo proto ypatumus, jo charakterį. Tik tuomet moteris galės sėkmingai puoselėti santykius.

Svarbu įsisąmoninti: vyrai ir moterys yra skirtingi, pažindami skirtybes, geriau vienas kitą papildysime ir sėkmingiau tobulėsime. Mokykimės ne tik suprasti save, bet ir vyrus. Lai pažinimas pakeičia smerkimą. Drąsiai leiskimės į šią pažinimo kelionę ir, tikiu, atrasime save.

Autorė Ramunė Murauskienė
Teksto šaltinis: http://www.tv3.lt/m/naujiena/875556/psichologe-ramune-murauskiene-kuo-moteris-svarbi-vyrui

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s