Sveikata · Uncategorized

Senolių patarimai, kaip pradėti ir baigti dieną

Rytas

Dieną pradėti tyloje. Negalima pradėti pokalbio, dar neatsikėlus iš lovos. „Rytas išmintingesnis nei vakaras“, – sakydavo senoliai. Ir jie buvo teisūs. Iki vakaro įgyjama naujų patirčių, o per naktį, pailsėjus, išmokstama, kaip išmintingai spręsti problemas, panaikinti kliūtis.
Plačiai atverti langą, kad kambarys prisipildytų šviežio, gaivaus oro, pažadinančio ne tik protą, bet ir dvasią.
Su vėsiu vandeniu nusiplauti akis. Mūsų protėviai tikėjo, kad tuomet akys atjaunėja, mintys tampa skaidresnės, o protas šviesesnis.
Vos prabudus nešokti iš lovos. Iš pradžių apsiversti ant vieno šono, tada dešine koja (kaire koja pranašauja nelaimę) lėtai išlipti. Šis ritualas padeda neprarasti per naktį sukauptos energijos.

Diena

Nežiūrėti tiesiai į praeivių akis, nes tai gali varginti emociškai.
Einant į darbą arba su kitais svarbiais reikalais, nesižvalgyti atgal. Tai padės sėkmingai įgyvendinti tikslus ir nesiblaškyti.
Visada prie savęs turėti amuletą(-ų). Rekomenduojama turėti du amuletus: vieną išorinį (jis bus matomas aplinkiniams žmonėms), kitą vidinį (paslėptą nuo smalsių akių). Vidinį amuletą galima pritvirtinti išvirkščioje drabužių pusėje arba laikyti kišenėje, o išorinį pasikabinti ant kaklo, nešioti kaip aprangos detalę, kuri ne tik puošia, bet ir saugo.
Prieš egzaminą, svarbų interviu arba bet kokią kitą situaciją, kai reikia didesnio nei įprastai susikaupimo, į kišenę įsidėti mažą, kampuotą pieštuką. Išgirdus klausimą, įkišti ranką į kišenę ir rankoje palaikyti pieštuko galiuką. Tai esą padės susikoncentruoti ir atsakymas savaime ateis į galvą.
Kai kurie žmonės viešose erdvėse, kai aplinkui daug žmonių, jaučiasi labai pažeidžiami, kenčia nuo nerimo ir diskomforto. Tokioje situacijoje jiems reikėtų pasiimti popieriaus lapelį, nupiešti apskritimą ir centre pažymėti tašką. Tada įsivaizduoti, kad tas taškas yra žmogus, o ratas yra jo apsauga. Lapelį sulankstyti, įdėti į kišenę ir laikyti jį ten tol, kol žmogus vėl atsidurs nepatogioje situacijoje.

Vakaras

Grįžus namo privaloma pasisveikinti, net, jei jie tušti. Pasakyti namų sienoms, kad grįžus namo, užplūsta dėkingumas, nes yra, kur grįžti. Manoma, kad tada vakaras bus malonus ir jaukus.
Vakare nedaryti generalinės tvarkos, nenešti šiukšlių iš namų. Pasistengti rasti laiko sau ir pailsėti.
Po saulėlydžio labai svarbu, kad namuose įsivyrautų taika ir ramybė. Stengtis nepradėti ginčų, nes bet kokie konfliktai prasidėję vakare, tęsis ir kitą dieną.

Naktis

Naktį aplankys geri ir gražūs sapnai, jei po pagalve bus pakišta žalio česnako skiltelė.
Prieš miegą rekomenduojama uždegti žvakę ir porą minučių stebėti jos liepsną, įsivaizduoti kaip toje liepsnoje sudega visas nerimas, baimės ir dienos rūpesčiai. Po to bus labai lengva užmigti ramiu ir saldžiu miegu.
Susapnavus košmarą reikia nusiprausti veidą su vėsiu vandeniu ir sakyti: „Sapnas buvo baisus, bet Dievas yra gailestingas. Jei yra naktis, yra ir miegas“. Tada košmaras netaps realybe ir žmogus netrukus vėl užmigs saldžiu ir sapnų nepertraukiamu miegu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s