Sveikata · Uncategorized

Persivalgymas ir meilė

Maistas ir meilė

Klausimas: Kodėl aš negaliu sustoti valgiusi? Kažkas už to slypi. Tai juokinga…

Ošo: Neteisk. Jei tu sakai „juokinga“, tu jau tai pasmerkei ir tai jau gali būti problemos dalimi. Tai ne išeitis. Nekabink etiketės, pasistenk suprasti.

Jei žmogus valgo daugiau, nei reikia, už šito kažkas slepiasi.
Maistas visuomet buvo meilės pakaitalas. Žmonės, kurie nemyli, pradeda daugiau valgyti. Meilę pakeičia maistu.

Kai gimsta vaikas, jo pirmoji meilė ir pirmasis maistas – o tai tas pats – jo motina. Todėl yra labai stipri asociacija tarp meilės ir maisto. Išties vaikui pirmoje vietoje – maistas, o po jo – meilė.

Pradžioje vaikas maitinasi motinos pienu, o po to, palaipsniui, jis pradeda suvokti, kad mama – tai ne tik maistas, ji dar ir myli. Vaikas supranta maisto kalbą, primityvią visų gyvūnų kalbą. Jis gimsta alkanas, maistas reikalingas tuoj pat. Poreikis meilei ne toks svarbus. Be meilės galima pragyventi visą gyvenimą, o be maisto negalima. Štai kur problema.

Todėl vaikas pradeda suprasti ryšį tarp maisto ir meilės. Palaipsniui jis jaučia, kad kai mama pilna meilės, ji maitina jį krūtimi su meile. Kai ji liūdna arba pikta, ji maitina nenoriai, arba visai nemaitina. Todėl vaikas pradeda suprasti, kada mylinti mama dalinasi su juo meile. O kai maisto nėra, vaikas jaučia meilės stygių. Visa tai vyksta vaiko pasąmonėje.

Tau trūksta meilės ir tas jos keitimas maistu vis didėja. Tu vis persivalgai, ir persivalgai, kad užpildytum tą vidinę tuštumą. Tuomet apie meilę negalvoji, jai nėra vietos.

O su maistu problemų nėra, nes jis negyvas. Tu ir toliau gali tęsti persivalgymus kiek tik panorėsi, nes maistas negali tau pasakyti „ne“. Jei nustosi valgyti, tai maistas nepasakys, kad tu jį įžeidei. Tu pasilieki situacijos šeimininku.

Bet meilėje ne taip. Ateina kitas žmogus į jūsų gyvenimą, ateina ir priklausomybė. Jūs prarandate laivę, o tai jus baugina.
Ego nori būti nepriklausomu, ir ego neleis tau mylėti. Jis tau leis tik daugiau valgyti. Jeigu tu nori meilės, tai ego reiks atsisakyti.

Problema ne maiste, maistas – pasekmė. Todėl apie maistą ir dietas nekalbėsiu, nes tau tai nepadės ir tu neišspręsi problemos.

Gali išbandyti tūkstantį ir vieną būdą, bet jie nepadės. Be to, pasakysiu – pamiršk apie valgį, valgyk ir toliau tiek, kiek nori.
Ar esi pastebėjusi – kai būni laiminga, valgai mažai. Jei tau liūdna – valgai per daug. Žmonės galvoja, kad kai jie laimingi, tai jie valgo per daug. Bet tai didžiausia nesąmonė. Laimingas žmogus toks pripildytas, kad jame nėra laisvos erdvės viduje. Nelaimingas žmogus pastoviai ką nors kramto.

Todėl aš visiškai negalvočiau apie maistą…būk ir toliau tokia, kokia esi, bet rask Meilę…

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s