Charakterio lavinimas

Per stiprios emocijos?

Klausimas: Dažnai jausmas, kurio aš negaliu aprašyti, perpildo mano širdį ir visą mano esybę. Tai pasireiškia gilioje meilėje, bet panašus jausmas ateina bijant, sergant, būnant nusivylusiam ir bejėgiškam.

Ošo: Skirtingose emocijose yra kažkas panašaus: jų intensyvumas. Tai gali būti meilė, neapykanta arba pyktis. Tai gali būti viskas, kas tik nori. Jeigu tai per daug stipri emocija, tu pajunti kaip ji tave užvaldo. Net skausmas ir kančios gali sukurti tokius pergyvenimus, bet pats savaime intensyvumas neturi vertės. Tai tik parodo, kad tu esi emocinėje būsenoje.

Tai tipinis emocionalios asmenybės rodiklis. Jei yra neapykanta, tai ji yra visur. O kai yra meilė – ji taip pat visur. Šios emocijos apsvaigina, apakina. Ir bet kokie veiksmai tokioje būsenoje neteisingi. Net jei tai meilė, veiksmai, išplaukiantys iš tokios būsenos, kai jūs esate apgirtęs nuo meilės, nebus teisingi.
Reiškia, bet kada, kai tik jus užvaldo kokia nors emocija, jūs „pametate galvą“, jūs prarandate jautrumą, jūs toje emocijoje prarandate savo širdį.
Tai panašu į tamsų debesį, kuriame jūs prarandate save.

Meilė negali būti jūsų emocijų dalimi. Visos stiprios emocijos nestabilios. Jos ateina, kaip vėjas, ir praskrenda pro šalį, palikdamos jus ištuštėjusius, nusilpusius, nusiminusius ir liūdnus.

Meilė turi būti jūsų esybės išraiška, o ne emocija.

Emocijos labai trapios, nepastovios. Dabar ji yra, o po sekundės – jos nėra.
Meilė – tai vidinė šviesa, aiškumas, jautrumas, sąmoningumas.
Bet tokia meilė retai sutinkama, nes tik nedaugelis pasiekė savo vidinę esmę. Tokiai meilei reikia permainų, kad neužgestų, o kai jūs negalite sau leisti tokių permainų – ji tampa nereikšminga. Tai sumažina jūsų jautrumą, rauna su šaknimis galimybę džiaugtis. Jūs pamažu pradedate pamiršti juoko kalbą. Gyvenimas virsta monotonija, darbas – nedžiuginančiu užsiėmimu.

Jūs turite ištraukti meilę iš šių emocinių siurbėlių ir surasti tą, kuri buvo jūsų gimimo momentu. Jūs turite surasti kelią į save. Kol jūsų meilė netaps jūsų esmės dalimi, ji mažai kuo skirsis nuo skausmo, kančių ir liūdesio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s