Charakterio lavinimas

Keturi žingsniai link dvasinio augimo. J.Černyš

Pakalbėkime apie metodus ir būdus, kurie padėtų mums pabusti, pradėti dirbti su savimi, išsivalyti nuo tokių negatyvių energijų kaip pyktis ar agresija, padėtų suprasti savo paskirtį.

Pradžia yra labai paprasta – mums reikia prisiimti atsakomybę už viską, kas vyksta mūsų gyvenime. Žinau, daugelis iškart reaguos neigiamai, sakys: „Kaip aš galiu atsakyti už tai, kad kažkur žūva nekalti žmonės, už prastus valdžios sprendimus ar per didelius mokesčius už šildymą?“. Jeigu panašiai galvojate, galite nebeskaityti šio teksto ir pasilikti ten, kur esate. Jūsų laisva valia leidžia Jums su savo gyvenimu daryti tai, ką norite.

Jeigu skaitote šį tekstą toliau, reiškia sutinkate prisiimti atsakomybę už viską, kas jus supa, nes patys visa tai sukuriate.

Tai nėra naujovė, tiesiog tokia realybė. Jeigu šiandien aš guliu lovoje sirgdamas, neturiu pinigų, neturiu jokių draugų ar artimųjų, kurie gali manimi pasirūpinti, reiškia, kad aš pats (ir niekas kitas) esu už tai atsakingas. Niekas neatėjo ir man nepakenkė.

Žmonių mąstymas man visada buvo labai įdomus, nors tuo pačiu visad galvojau,


Antra, labai svarbu yra stebėti savo žodžius.
Žinoma, aš jau nekalbu apie keiksmažodžius, blogus palinkėjimus ar net prakeikimus, kuriuos tiesiog privaloma eliminuoti iš savo kalbos. Tačiau ne mažiau svarbu yra pasiekti tai, kad Jūsų žodyne nebeliktų negatyvių žodžių: nemėgstu, nekenčiu, nepatinka ir pan. Atminkite, Jūs visada turite pasirinkimo galimybę. Taip pat turite tai, ką mėgstate, kas Jums patinka. Susitelkite į tai. Kam Jums stebėti tai, kas nepatinka ir siųsti Visatai negatyvią energiją? Kokia iš to nauda?kodėl jie šitaip mano. Kai žmogui viskas sekasi, jis turi puikų darbą, mėgaujasi nuostabia draugija, yra sėkmingas, tai jis sako, kad visko pasiekė pats. Bet jeigu atsitinka taip, kad žmogų atleidžia iš darbo, antra pusė jį išduoda, nusisuka draugai, tuomet jis sako: „Kokie niekšai yra žmonės!“ Štai Jums ir pavyzdys, kaip viskas veikia. Būtent todėl labai svarbu žengti šį pirmą žingsnį ir prisiimti atsakomybę už viską, ne tik už gerus dalykus, nutinkančius mūsų gyvenime.


Trečias žingsnis – mintys.
Mes galime gražiai šypsotis ir dar gražiau kalbėti, bet visi žinome, kad dailus fasadas kartais slepia šiurpius dalykus. Tas pats galioja ir mums – mūsų mintys yra nepaprastai galingos ir ne visada vien šviesios. Nepamirškite, kad mintys veikia lygiai pat stipriai, kaip ir žodžiai ir visai nesvarbu, kad jos lieka neišsakytos.Kokia tuomet turi būti Jūsų kalba? Taisyklinga, kultūringa, gera, intelektuali? Visi šie žodžiai neatspindi tikrosios esmės. Geriausia pasakyti būtų taip: Jūsų kalba turi būti dieviška. Dieviškumas pasako, kad kalba yra be negatyvių energijų, žodžių ar minčių. Tai paprasta, visiems suprantama, savyje turinti reikiamą informaciją, meilę ir šviesą, kalba.

Todėl net mintyse mes negalime vartoti piktų žodžių, siųsti prakeiksmų ar blogų linkėjimų. Juk galiausiai visa tai kenkia ne kitam žmogui, o mums patiems.

Ketvirtas žingsnis yra energijos arba jausmai ir pojūčiai. Kai žmogus bijo, pyksta, jaučia nepasitenkinimą, susierzinimą ar kitus jausmus, tai yra lygiai toks pats efektas, kaip blogų minčių ar žodžių sakymas. Jūs norėtumėte jaustis geriau, nejausti baimės, nepasitikėjimo, jaudulio ar kitų gyventi trukdančių energijų?

Kaip reikia dirbti su energijomis? Jums reikia prašyti jas išvesti. Kaip tai padaryti? Reikia tiesiog paprašyti visą pyktį (ar kurią kitą neigiamą energiją), kurį jaučiate, išvesti iš Jūsų. Tai taip paprasta, tereikia tuo tikėti. Patikėkite manimi, tai tikrai vyksta. O pykčio užleistą vietą, atsiradusią tuštumą, reikia pripildyti kita, teigiama energija. Pavyzdžiui, ramybe, meile ar kuo kitu. Kuo dažniau tai praktikuosite, tuo lengviau Jums bus išvesti iš savęs pyktį, kol išmoksite pykti vis mažiau ir mažiau. Žinoma, tai galioja visoms neigiamoms energijoms, todėl ilgainiui mažiau jaudinsitės, nervinsitės, nepasitikėsite savim ir pan.

Tarkime, prieš svarbų egzaminą jaudinatės, nepasitikite savo jėgomis. Ką Jums reikia daryti? Jūs ramiai sakote: „Prašau išvesti iš manęs visą nepasitikėjimą savimi ir pripildyti mane pasitikėjimu bei ramybe“.

Pabandykite padaryti tai ir neabejoju, kad pajausite, kaip Jūsų gyvenimas keičiasi.

J.Černyš

http://jcernys.lt/keturi-zingsniai-dvasinio-augimo-link/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s