Šeima

Uošvienės/Anytos. Anantara das

Gavau labai geros moters laišką, kurią kažkada puolė uošvienė ir dabar ta uošvienė serga. Ir ta gera moteris klausia, kaip išmokti mylėti uošvienę?

Klausimas geras ir visiems aktualus, nes mūsų Lietuvoje apie tai sukurta tūkstančiai anekdotų, kur pašiepiamos tos uošvienės.

Kaip iš tikro yra su tomis uošvienėmis ir kas jos per būtybės?

Pirmiausiai uošvienė – tai moteris.

Antra – ji kažkieno žmona.

Trečia – ji kažkieno mama.

Ketvirta – ji žmogus.

Penkta – ji siela, apsivilkusi rūbą su etikete „uošvienė“.

Pradėkime nuo to, kad ji moteris. Taigi uošvienėmis tampama maždaug esant keturiasdešimčiai metui. Tai toks amžius, kai kūniško žavesio dar yra, tačiau jau būna ir daug nusivylimų, jau matyta ir gražių, ir sunkių gyvenimo akimirkų. Jau arba yra vieta po Saule arba Ji vos šviečia. Be abejo jau yra didžiulė materialaus gyvenimo patirtis. Užaugintas vienas arba dar auga kažkiek vaikų. Yra kažkur gyventi. Bet jau norisi ramybės.

Todėl jaunamartei reikia suprasti uošvienę pirmiausiai kaip moterį. Pas tą uošvienę streso gali būti net daugiau, negu pas jaunąją. Streso bus jau vien dėl to, kad ji žino koks nepastovus ir neužtikrintas dabar jaunųjų gyvenimas. Todėl ji įtariai žiūrės į jaunamartę.

Aišku čia neina kalba apie tas uošvienes, kurios nuo pat pirmos dienos gražiai sutaria su marčiomis. Čia kalbama apie tas, kurioms sunku susikalbėti su savo marčiomis.

Šiuo atveju patarimas jaunamartei: Uošvienė mąsto, taip kaip mąsto visos moterys. Todėl labai lengva suprasti jos charakterį ir su ja susidraugauti.

Antra – uošvienė kažkieno žmona.

Tai reiškia, kad ji savo sūnaus gyvenimą matys, kaip ir savo gyvenimą su vyru. Tačiau sūnus dažniausiai jai bus brangesnis, negu marti.

Priklausomai kaip ji sutaria su savo vyru, taip tiek ji ir bus gera. Jeigu vyras jos „neatpalaiduoja“, tai ji savo vargus norės permesti marčiai. Jeigu vyras išklauso ją, nuramina ir prisiima vadovavimą šeimoje, tai uošvienė bus rami.

Todėl jaunamartei reikia žiūrėti kas vadovauja šeimoje. Jeigu uošvienė, reiškia ji bus pavargusi ir pikta, ir stensis vadovauti ir savo sūnaus gyvenimui.

Trečia –uošvienė pagimdė sūnų. Ji jo mama. Ir tas sūnus jai labai brangus. Kartais jis brangesnis už visą pasaulį. Ir ji taip „myli“ sūnų, taip bijo dėl jo, kad stebės kiekvieną jaunamartės žingsnį ir galvos, kad tik jaunoji nenuskriaustų jos to sūnaus.

Iš kur tas toks prisisirišimas? Iš nesaugumo ir vienišumo. Jeigu vyras neapgina uošvienės, tai ji pasąmonėje viliasi, kad Ja pasirūpins sūnus ir Ji labai bijo senatvėje likti vieniša. Tai yra dažniausia visų kivirčų ir pykčių prieš marčią priežastis. Baimė likti vienai. Uošvienė tai vadina meilę sūnui, tačiau ta meilė yra neišmanymo gunoje (energijoje). Tai ne tyra meilė, tai meilė su išskaičiavimu, kad ir nesąmoningai, bet su viltimi į ateitį.

Todėl jaunoji turi suprasti tą uošvienę, kad jai labai ir labai sunku. Kad ji nors ir vaidina „didvyrę“, viską žinančią, viską turinčią, tačiau ten viduje – ji trapi ir kenčianti esybė. Šimtą kartų nelaimingesnė, negu ką tik ištekėjusi jaunoji. Iš baimės dėl savęs, ji „spaudžia“ jaunąją.

Ketvirta – uošvienė žmogus. Ji kaip ir visi mes žmonės turi tuos pačius norus – pasitenkinti. Ji kaip ir visi žmonės – klysta. Ji tik būdama dvidešimt metų vyresnė galvoja, kad ji jau viską žino ir neįvertina jaunosios bendrai irgi kaip žmogaus. Šiuose santykiuose – prasideda kartų bendravimas. Jaunąjai atrodo viskas vienaip, uošvienei kitaip – štai irgi dėl ko kyla konfliktai.

Ką daryti? Suprasti uošvienės pasaulį.

Penkta – uošvienė siela. Jeigu jau visai jokie argumentai neveikia, reikia pasižiūrėti iš amžinybės konteksto. Šita padėtis: aš jaunoji – ji uošvienė, labai laikini įvardijimai. Nei mes jaunosios, nei ji uošvienė. Tai tik lėlių teatro (vieno mūsų gyvenimo) premjera. Labai gilus spektaklis. Dažniausiai drama.

Uošvienė irgi yra mūsų dvasinės pažangos egzaminatorius. Jeigu aš nesutariu su uošviene, reiškia nesutariu pats su savimi. Reiškia – aš nemyliu man labai artimos sielos. Reiškia man dar ir dar reikia mokytis ir mokytis.

Ir galiausiai taip kaip gi sutarti su tomis uošviemis?

1)    Uošvienė turi patapti jaunosios mama.

2)    Uošvienė turėtų, jeigu kartu gyvena su jaunamarte atiduoti visą virtuvę ir pasakyti: – „Dabar tu šeimininkė, o aš Tavo tarnaitė. Gali išmęsti mano indus, gali viską persitvarkyti kaip nori. Aš tik padėsiu ir ateisiu į virtuvę, kai tu mane pakviesi. Nuo šiolei aš valgyti nebegaminsiu. Dabar tu tikroji šeimininkė“.

3)    Jaunoji turėtų gaminti ir kviesti uošvienę valgyti. Gaminti kas Jai patinka ir Ją globoti iki pat mirties.

4)    Pirmiausiai reikia uošvienei padėkoti už gerą užaugintą sūnų.

5)    Toliau reikia sužinoti per uošvienę ką vyras mėgsta, ko nemėgsta, koks Jo charakteris.

6)    Sužinoti kaip geriau su Juo bendrauti, kad jis būtų patenkintas.

7)    Sveikinti uošvienę su gimtadieniu.

8)    Sveikinti uošvienę su Jos religijos šventėmis.

9)    Kiekvieną kartą ateinant pas uošvienę nupirkti to ką Ji mėgsta valgyti (pasmaguriauti –saldumynai).

10)   Padėti pinigais, jeigu neturi.

11)   Padėti apsidirbti sunkius darbus.

12)   Pasiteirauti kaip Jos sveikata.

13)   Jeigu serga surasti geriausią gydytoją.

14)   Išleisti vyrą pas Ją.

15)   Nuvežti parodyti vaikus.

16)   Vadinti uošvienę – MAMA.

17)   Atsiklaupti ir atsiprašyti už įžeidimus, jeigu tokie padaryti. Ir net, jeigu nepadaryti, o uošvienė mano, kad padaryti, atsiklaupti ir atsiprašyti.

18)   Paprašyti palaiminimų, kad darniai galima būtų sugyventi su vyru ir kad būtų sveiki vaikai.

19)   Jeigu blogi santykiai, kasdien už uošvienę melstis. Melstis tiek, kol atsiras jausmas, kad aš ją myliu. Myliu ir nueisiu pas Ją ir apkabinsiu Ją ir pasakysiu Jai, kad myliu Ją.

20)   Pasikabinti uošvienės fotografiją savo namuose.

21)   Pasikabinti uošvienės fotografiją šalia šventųjų paveikslų arba pasidėti šalia altoriaus ir kasdien melstis, kol ištirps ledas širdyje ir pajausite, kad nebėra jokios priešpriešos tarp Jūsų.

22)   Nukaršinti uošvienę.

23)   Palaidoti uošvienę.

24)   Atlikti visus religinius ritualus.

Štai tiek būtų trumpai apie uošvienę. Visos problemos ne uošvienėje, o tik mumyse…

http://anantara.lt/2015/10/d-2-3.html

24)   Atlikti visus religinius ritualus.

Štai tiek būtų trumpai api

http://anantara.lt/2015/10/d-2-3.htmle uošvienę. Visos problemos ne uošvienėje, o tik mumyse…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s