Moteris · Trumpos pamokančios istorijos

Tėčio laiškas dukrai. Austėja

Mano mama vakar parašė, kad auginti sūnus yra visai kitaip, nei dukras (mat lankėsi pas tėtės seserį, kuri užaugino du sūnus ir, žinoma, kalbėjo apie vaikus, t.y.mus). Aš turiu ir dvi dukras, ir du sūnus. Kol kas tikrai nepastebėjau, kad būtų didelis skirtumas. Ir tada pagalvojau, kas man kelia didžiausią nerimą. Ir supratau, kad man didžiausią nerimą kelia tai, kad daugiau nei pusė moterų apsisprendžia mesti karjerą dėl to, kad vyras galėtų daryti karjerą; kad kas trečia moteris pasaulyje patiria artimiausio žmogaus – savo išrinktojo – smurtą (ir fizinį, ir emocinį); kad daug dažniau, nei vyrai lieka vienišais tėvais, moterys lieka vienišomis motinomis ir dėl to gyvena skurde; kad vis dar yra asilų, kurie rašo, jog reikia “sudominti“ vyrą, nes kitaip jis išeis pas kitą ir pan., ir taip jau mažos mergaitės pradeda galvoti, kad ne jos ir ne jų laimė ir ne jų nuomonė yra svarbu gyvenime. Tiesiog. Ir tada prisiminiau vieną vieno tėtės laišką dukrai (beje, tas tėtė yra klinikinis psichologas Dr.K.Flanagan). Pasidalinsiu laiško vertimu (vertimas – laisvas:)), nes jis puikiai atspindi tai, ką norėčiau pasakyti ir aš. Tikiuosi, kad mano dukros jau šiandien girdi šiuos žodžius ir gyvenime jais vadovausis. Nes, žinia, įtaka, kurią mes darome savo vaikams, yra milžiniška, ir sprendimai, kuriuos jie priims užaugę, didele dalimi priklauso nuo to, ką mes darome ir apie ką mes kalbame su jais šiandien.
Mieloji,
Neseniai mudu su tavo mama ieškojome atsakymo į klausimą Google paieškos sistemoje. Pradėjus vesti klausimą į paieškos langelį, Google ‘išmetė’ populiariausias paieškas pasaulyje. Sąrašo viršuje buvo “Ką daryti, kad jis išliktų susidomėjęs“.
Mane tai apstulbino. Peržiūrėjau keletą iš nesuskaičiuojamos daugybės straipsnių apie tai, kaip būti seksualia, kada atnešti jam alaus, o kada – suvožtinį, ką daryti, kad jis jaustųsi protingas ir pranašesnis.
Ir aš supykau.
Mažoji mano, tai nėra, nebuvo ir niekada nebus tavo darbas, kad jis “išliktų susidomėjęs“.
Mažoji mano, vienintelė tavo užduotis yra giliai širdyje – toje nepajudinamoje atstumties, praradimų ir ego vietoje – žinoti, kad tu esi verta dėmesio. (Jeigu dar prisiminsi tai, kad visi žmonės yra verti dėmesio, tai tavo gyvenimo mūšis iš esmės jau bus laimėtas. Bet apie tai parašysiu kitą dieną).
Jeigu tu tikėsi, kad esi verta dėmesio, būsi patraukli pačia svarbiausia šio žodžio prasme: tu pritrauksi vaikiną, kuris geba būti susidomėjęs ir kuris nori praleisti savo gyvenimą investuodamas visą savo dėmesį į tave.
Mažoji mano, noriu tau papasakoti apie vaikiną, kurio nereikia “išlaikyti susidomėjusio“, nes jis žino, kad tu esi įdomi:
Man nerūpi, jei jis dės alkūnes ant stalo – tol, kol jis nenuleis akių nuo tavęs, kai tu šypsodamasi surauki nosį. Ir negalės atitraukti akių.
Man nerūpi, jei jis nežais su manimi golfo – tol, kol jis žais su jūsų vaikais ir mėgausis visais nuostabiais ir frustruojančiais jų panašumais į tave.
Man nerūpi, jei jo piniginė nebus pilna pinigų – tol, kol jo širdis bus pilna meilės tau.
Man nerūpi, ar jis bus stiprus – tol, kol jis duoda erdvės tau parodyti savo vidinę stiprybę.
Man nerūpi, už ką jis balsuoja – tol, kol jis kiekvieną rytą atsibudęs išrenka tave į garbingą namų vietą ir gerbia tave savo širdyje.
Man nerūpi jo odos spalva – tol, kol jis piešia jūsų gyvenimo kartu drobę kantriai, pasiaukodamas, jautriai ir švelniai.
Man nerūpi, koks jo tikėjimas ir ar jis tiki – tol, kol jis vertina visa tai, kas yra šventa ir žino, kad kiekviena gyvenimo akimirka, kiekviena gyvenimo akimirka su tavimi, yra šventa.
Galiausiai, Mažoji mano, jeigu tu sutiksi tokį vyrą, ir aš su juo neturėsiu nieko bendra, mes drauge turėsime svarbiausia, ką galima turėti:
Tave.
Dėl to, kad galų gale, Mažoji mano, vienintelis dalykas, ką tu turi daryti, kad jis “išliktų susidomėjęs“, yra būti savimi.
Amžiams tavimi susidomėjęs vaikinas,
Tėtė.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s