Moteris

Tikra moteris

Tikrai Moteriai nesvarbi aplinkinių nuomonė, į kurią atsižvelgti mokomos visos mažos mergaitės. Tėvai, mokytojai, giminaičiai, draugai, kolegos – išlaikyti egzaminams prieš visus šiuos žmones daugelis merginų paskiria visą savo gyvenimą. Tikra Moteris nelaiko egzaminų. Tegu kiti ją vertina: ištekėjusi-neištekėjusi, normalu-nenormalu, viena-ne viena, tokia kaip visi-ne tokia kaip visi… Tikra Moteris gyvena savais orientyrais, pati juos nusistato ir pati įgyvendina. Ir jeigu ji nėra panaši į kitų žmonių standartus, tai ją tai nelabai jaudina. Ji leidžia kitiems žmonėms save vertinti taip, kaip jiems norisi. Ji žino, kad misija „visiems patikti“ yra kvaila ir neįgyvendinama. Ji dirba su savimi, tačiau niekad nedaro to tam, kad patiktų ar užsitarnautų kieno nors palankumą ir pritarimą. Ji daro tai sau.
Julija Svijaš, TIKRA MOTERIS

Julija Svijaš, TIKRA MOTERIS
Ji išaugo iš „geros mergaitės“
„Gera mergaitė“ turi vieną užduotį – patikti kitiems ir kelti susižavėjimą. Taip ją auklėjo tėvai. Ji turi patikti net tada, kai jos vidiniai norai tam priešinasi. „Gera mergaitė“ gyvena pagal taisyklę „Aš privalau“ arba „Aš neprivalau“. Ji retai paklausia savęs, ko ji iš tiesų nori.
Tikra moteris išaugo iš „geros mergaitės“ amžiaus. Tai visai nereiškia, kad jai nerūpi, ką apie ją galvoja ir kaip ją vertina kiti. Tiesiog ji niekam nieko neįrodinėja. Ypač savo nenaudai.
Su savo savybėmis, kurias priimta laikyti trūkumais, tikra moteris elgiasi kantriai. Ji mato tuos trūkumus, bet nedramatizuoja gyvenimo dėl jų. Ji jų neslepia, bet ir nesipuikuoja jais.

Maža vaiką pagimdyti, išmaitinti, išauginti… Rūpestis lydi visą gyvenimą. Net tuomet, kai padėti iš tiesų niekuo negali – nerimauji, gal net labiau nei vaikas.
Galvoju apie savo vaikus, vis dar jaučiu atsakomybę dėl jų elgesio. Nors vienintelė atsakomybė už suaugusius vaikus yra ta, kad būčiau su jais tuomet, kai jiems to reikia, mylėčiau juos, patarčiau jiems ir melsčiausi už juos.
Stengiuosi suteikti jiems laisvę, nors tai kartais būna sunku, bet reikia pasitikėti Aukščiausia jėga:
„Aš daugiau nieko negaliu padaryti, bet Tu viską gali“.
Kol vaikai buvo maži – įtakojau juos stipriai. Tačiau, kuo jie labiau augo, tuo mažiau turėjau jėgos kažką keisti jų gyvenimuose. Viskas priklauso nuo jų pasirinkimo, ar priimti mano nuomonę, požiūrį, patarimus…
Bet yra vienas dalykas, kuriuo aš galiu įtakoti savo vaikus visą gyvenimą. Tai MALDA! Tai labai stiprus įrankis nuolat tiesiogiai būti savo vaikų gyvenimuose. Meldžiantis nešioji vaiką širdy, nesvarbu kokio amžiaus jis bebūtų, atiduoti Aukščiausiojo globai. Tai taip stipru!
Autorius nežinomas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s