Lietuva

Kokia jūsų nuomonė apie nepavykusį Lietuvos žemės klausimo referendumą? TJG

Klausimas: Kokia jūsų nuomonė apie nepavykusį Lietuvos žemės klausimo referendumą?

Atsako Tomas  Jonas Girdzijauskas:

Man teko sudalyvauti pačioje pradžioje, renginyje, kai dar tik buvo pradedama viešai kalbėti apie šio referendumo iniciavimą. Todėl apie tai nemažai galvojau ilgokai dar iki viešo organizavimo pradžios.

Jei kalbant fundamentaliai, iš esmės – Tautos žemė yra svarbiausias jos NEKILNOJAMAS turtas, kitaip sakant tai didysis sklypas priklausantis konkrečiai genčiai, kuriame ji statosi savo fizinius namus. Ir sklypas ir namai yra nekilnojamas turtas. be to į tai įeina ir požeminiai ištekliai. Svarbesnio nekilnojamo turto tauta neturi. Tačiau nekilnojamas turtas – tai tik pusė visko, ko reikia tautai. antra pusė yra nematerialus turtas, t.y. žinios arba know how kurio pagalba valdomas šis turtas ir visas  tautos gyvenimas. Galima turėti puikius išteklius, bet neturėti žinių bei technologijų panaudojimui. Jei kalbėti metaforiškai, schematiškai ir abstrakčiai, tautai reikia 2 recepto elementų, komponenčių laimei ir sėkmei patirti/pasiekti – žemiško ir dangiško. Žemiškas yra teritorija (ir tai kas jos viduje bei ant jos), o dangiškas yra, jei einant iki galo nuosekliai – tvarka taisyklės įstatymai bei/arba moraliniai įstatymai. Būtent tai yra svarbiausias know how. Žemiškas yra pasyvusis o dangiškas yra aktyvusis.

Todėl jei tauta neklauso Dangaus – praranda žemę.

Žemė, teritorija yra įgijama ir išlaikoma tik jei tauta turi stiprią ideologiją, stiprius moralinius įstatymus.

Dar kitaip sakant teritorija yra tautos forma, o mentalitetas moraliniai įstatymai, vertybės, vizija ir misija yra turinys arba prasmė užpildanti tautos žemę.

Todėl apibendrinant – teritorija arba nekilnojamas turtas kaip pasyvusis pradas nėra ir negali būti garantu arba sąlyga prasmei arba tikslui atsirasti. teritorija negali būti savitikslis dalykas.

Norint įgyti, turėtį, išlaikyti arba plėsti teritorijas būtinas stiprus turinys prasmė, aukšti tikslai, stipri moralė arba ideologija, kitaip sakant – aktyvusis energingasis turinio elementas, kuris automatiškai reikalauja materializavimo arba nekilnojamo turto įgijimo ir naudojimo.. Todėl mano įsitikinimu žemės referendumas yra svarbus esminis ir būtinas klausimas ir sprendimas, tačiau tai antras žingsnis kurį būtina daryti PO to kai tautoje žadinamas, kuriamas vienijantis ideologinis aktyvusis turinio ir prasmės elementas. Pati žemė nėra savitikslis dalykas ir negali būti priežastimi automatiškai iššaukiančia tautos vienybę. Tačiau žemė yra būtinybė po to, kai yra prasmės elemetas, kuris skatina tautą daugintis ir plėstis demografiškai. Tik kai tauta auga demografiškai automatiškai atsiranda pramės ir būtinybė išlaikyti ir plėsti teritoriją. Atvirkščiai – jei tauta demografiškai nyksta – nekilnojamas turtas tampa našta kuria norima kuo greičiau atsikratyti. Kitaip sakant – prieš žemės klausimą reikia išspręsti demografijos klausimą, o prieš demografijos reikia išspręsti tautos gyvenimo prasmės klausimą. Štai kodėl mano manymu buvo sunku pasiekti, kad šis referendumas laimėtų. Siūlyčiau pradėti visiškai nuo priešingo galo arba nuo svarbesnio prioriteto, o tuomet žemės klausimas savaime arba žymiai lengviau išsispręs. kitaip sakant – arklį statyti priekyje vežimo

http://www.tomasyono.com/question/kokia-jusu-nuomone-apie-nepavykusi-lietuvos-zemes-klausimo-referenduma/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s