Rekomenduojami filmai · Visi įrašai

Popiežė Joana/Pope Joan (2009)

 

Ši pagal Donna Woolfolk Cross romaną pastatyta istorinė drama remiasi viduramžių legenda apie moterį, tapusią katalikų bažnyčios galva. Jai buvo ne prie širdies tuometinės taisyklės, kurios skelbė, kad moterims negalima mokytis, kad rašto paslaptys ne joms. Aistringa ir drąsi Joana mokėjo mylėti, rizikuoti ir laimėti. Ji pakeitė žmonijos požiūrį į religiją, o bažnyčios hierarchijoje pakilo iki pat popiežiaus sosto. Vardan savo pašaukimo ji buvo pasirengusi viskam.

Pirmą kartą legenda apie moterį popiežę pasirodė 1250 m. kronikininko dominikono J. de Maijy pasaulio kronikoje, bet joje dar neminimas popiežės vardas. Kronikininkas Martynas fon Tropau „Pontifiku ir imperatorių kronikoje“ (Chronicon pontificum et imperatorum – apie 1272 –1277 m.) ją jau įtraukęs į popiežių istoriją tarp Leono IV (847855 m.) ir Benedikto III (855858 m.) ir nurodęs, kad ji valdžiusi kaip popiežius Jonas Anglas iš Mainco (Johannes Anglicus). Kiti šaltiniai ją vadina Jonu Angelu (Johannes Angelicus); čia tiksliai nurodyta, kad jos pontifikatas truko 2 metus, 7 mėn. ir 4 dienas.

Filmas “Pope Joan“, “Popiežė Joana“ lietuvių kalba online:
http://ziurim.lt/filmas/7091-popieze-joana-pope-joan

Filmas “Pope Joan“ rusų kalba [online, онлайн]: http://cineworld-cinema.org/news/ioanna_zhenshhina_na_papskom_prestole_pope_joan_die_papstin_2009_bdrip/2011-07-23-3400

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s