Tikros Meilės paslaptys · Visi įrašai

Tikros Meilės paslaptys – 04 Draugystės galia

Parsisiųsti PDFParsisiųsti “Tikros Meilės paslaptys“ Adam J.Jackson

Ketvirtoji paslaptis
DRAUGYSTĖS GALIA

Ketvirtuoju jaunuolio sąraše buvo įrašytas Williamas Bochmanas. Misteris Bochmanas buvo nepriklausomas žurnalistas, kurio straipsniai nuolatos pasirodydavo nacionalinėje spaudoje, jis parašė populiarią knygą „Draugai ir įsimylėjėliai“. Tai buvo aukštas, liesas, aštrių, kampuotų veido bruožų žmogus, jo akyse švietė džiaugsmas, kai jis sutiko jaunuolį savo namuose.

– Tikros Meilės paslaptys, – prisipažino misteris Bochmanas, – visiškai pakeitė mano gyvenimą. Praleidau beveik dešimt metų, veltui ieškodamas to vienintelio ryšio, to vienintelio žmogaus, su kuriuo dalinčiausi gyvenimu, buvo laikas, kai galvojau, kad tai niekada neįvyks. Bet po metų, suvokęs Tikros Meilės paslaptis, ne tik radau savo svajonių moterį, bet pasikeitė mano santykiai su šeima bei draugais.

– Kaip pasikeitė? – paklausė jaunuolis.

– Suprantate, visi mano santykiai tapo artimesni ir tvirtesni.

Jaunuolio akys išdavė abejonę.

– Ar šios paslaptys taip stipriai paveikė jūsų gyvenimą? – neatlyžo jis.

Misteris Bochmanas nusišypsojo.

– Labai stipriai. Aš žinau, kad visa tai skamba pernelyg fantastiškai, bet kai išbandysite, pamatysite, kad jos iš tiesų veikia.

Nors visos paslaptys man tikrai padėjo, bet buvo viena, kurią, manau, privalėjau išmokti labiausiai – tai draugystės galia.

– Draugystės galia? – pakartojo jaunuolis. – Ką turite galvoje?

– Suprantate, paprastai galvojau, kad meilė yra romantiški dviejų žmonių ryšiai, bet nesupraskite manęs klaidingai, jie tokie ir yra. Kita vertus, jie reiškia kur kas daugiau. Aš turiu galvoje rūpinimąsi, buvimą šalia, kai kitam reikia tavęs… štai kodėl tikra meilė yra daugiau nei vien tik romantiški ryšiai, – tai yra draugystė.

Jaunuolis paėmė bloknotą ir pradėjo užsirašinėti, o misteris Bochmanas tęsė:

– Kaip ir dauguma kitų žmonių, visur ieškojau tos, kurią galėčiau pamilti. Eidavau į kavines vienišiems, į vakarėlius ir naktinius klubus, kur sutikau daug moterų, joms skyriau pasimatymus, bet niekada neradau tos, kurios man reikėjo. Buvau bepradedąs galvoti, kad niekada tokios ir nesurasiu. Prisimenu, sėdėjau vienas bare miesto centre, buvo vakaras ir staiga šalia prisėdo nedidelis senas kinas.

Jis pakėlė savo stiklą ir tarė „Sveikas“, aš pakėliau savąjį. Mudu pradėjome kalbėtis. Jis paklausė manęs, ar esu vedęs. Atsakiau, kad ne. „Ar turite merginą?“ – nenurimo jis. Ir vėl atsakiau ne. „Kodėl?“ – pasiteiravo jis. Atsakiau, kad „dar nesutikau tinkamo merginos“. Ir tada jis tarė žodžius, kurie privertė mane rimčiau pagalvoti, – jis pasakė: „Gal jūs ieškote jos ne ten, kur reikia“?

– Ne ten, kur reikia? – pakartojo jaunuolis. – Ką reiškia „ne ten, kur reikia“?

– Aš irgi šitaip reagavau, – šyptelėjo misteris Bochmanas. – Papasakojau jam, kad vaikščiojau į kavines ir naktinius klubus, kur buvo daugybė vienišų moterį. Jis nustebęs pažiūrėjo į mane ir pratrūko kvatotis. Aš paklausiau, kas čia taip juokinga, o jis paklausė: „Ar kada nors susipažinai su kuo nors kavinėje ar naktiniame klube?“

Su keliomis moterimis, atsakiau, bet kai jis ėmė manęs klausinėti, turėjau prisipažinti, kad nė viena iš tų pažinčių nesitęsė ilgiau nei kelias savaites.

– Kodėl negalima vaikščioti į kavines ir naktinius klubus, kad sutiktum ką nors?

– Visai ne, – atsakė misteris Bochmanas. – Kartais jums gali pasisekti, tačiau, kaip pasakė senasis kinas, jei ieškai ilgalaikių meilės ryšių, tai prieblandoje ir dūmuose skendintis kambarys, kuriame tiek daug triukšmo, jog turi rėkti, kad tave išgirstų, nėra pati geriausia vieta rimtai pažinčiai.

– Tuomet kokia geriausia vieta? – pareikalavo atsakymo jaunuolis, kuris dažnai vaikščiodavo į kavines ir naktinius klubus, tikėdamasis susipažinti su mergina.

– Ką gi, tai priklauso nuo jūsų.

– Ką tuo norite pasakyti?

– Suprantate, man taip aiškino senukas: „Jei jūs norite susirasti tikrą meilę, pirmiausia turite rasti tikrą draugą“. Tai labai paprasta, tačiau niekada anksčiau apie tai nepagalvojau. Mes dažnai sakome, kad stipri fizinė trauka yra pirmasis meilės požymis. Neneigiu, kad fizinė trauka yra svarbi meilės ryšiams, bet jei norime tikros meilės, jei norime meilės, kuri tęstųsi visą gyvenimą, turime žiūrėti, kad glūdi po žmogaus išore.

Tikros meilės pagrindas yra ne fizinė trauka, bet draugystė. Kaip sakė prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi: „Mylėti – tai ne žiūrėti vienas į kitą, bet kartu žiūrėti viena kryptimi“. Net ir ir Biblijoje parašyta, kad „du žmonės negali keliauti drauge, jei jie nesutaria“. Bendras požiūris, tikslai ir interesai, abipusė pagarba ir susižavėjimas yra ilgalaikių meilės ryšių pagrindas.

– Ar tai iš tikrųjų svarbu? – paklausė jaunuolis, pakėlęs akis nuo bloknoto.

– Be abejonių. Kartą viename Amerikos universitete sociologų grupė pademonstravo, kokia svarbi meilės ryšiams yra draugystė. Jie apklausė šimtus vedusių porų, kurios po penkiasdešimties ar daugiau metų vis dar laimingai gyveno kartu, kur glūdi jų sėkmingo gyvenimo priežastis; jų atsakymai parodė vieną bendrą vienijantį veiksnį – draugystę. Kiekvienas sakė, kad partneris buvo geriausias jo draugas. Jie visi dalinosi bendrais įsitikinimais, bendrais interesais, bendrais tikslais ir bendra gyvenimo kryptimi. Visa kita, įskaitant fizinį grožį ir materialinį turtą, galiausiai pasidarė ne taip svarbu. Draugystė stiprina ilgalaikius meilės ryšius.

Tai įkvėpė mane parašyti knygą „Draugai ir įsimylėjėliai“. Dauguma žmonių iki šiol klysta, tikėdami, kad meilė gimsta dėl fizinio patrauklumo, bet mūsų išvaizda nėra amžina – ji blėsta kiekvieną dieną.

Kita vertus, meilė, pagrįsta draugyste ir pagarba, stiprėja diena iš dienos. Beje, ar gali žavėti graži mergina, kuri meluoja ir apgaudinėja, ar gali patikti patrauklus vyriškis, mušantis savo merginą?

Taigi, matote, užuot kreipę dėmesį vien į fizinį patrauklumą, verčiau ieškokite partnerių, kuriems nesvetimi jūsų įsitikinimai, jūsų vertybės ir jūsų tikslai.

Jaunuolis pritariamai linktelėjo. Jis instinktyviai jautė, kad čia yra tiesa. Po susitikimo su daktaru Puchia jis užsirašė savybes, kuriomis turi pasižymėti ideali partnerė, viena jų buvo ta, kad ji turėjo pritarti jo pomėgiui vaikščioti gamtoje.

– Suprantu, – pasakė jaunuolis. – Bet pirmiausia vis tik turite surasti tą draugą, ar ne?

– Tiesa, – atsakė misteris Bochmanas. – Kad turėtumėte draugą, tereikia draugiškai elgtis su tais žmonėmis, kurie dalinasi jūsų interesais ir įsitikinimais.

– Lengviau pasakyti nei padaryti, – pasakė jaunuolis.

– Kodėl? Ką labiausiai mėgstate veikti?

– Na, man patinka savaitgaliais keliauti ir plaukioti burlente. Taip pat mėgstu klausytis operos.

– Taigi, kur, jūsų manymu, greičiau surasite draugų – prirūkytame bare ar turistų grupėje, kuri žavisi burlentėmis, arba operos mėgėjų draugijoje?

– Suprantu, apie ką jūs kalbate, – atsakė jaunuolis. – Tačiau kaip elgtis tiems žmonėms, kurie neturi jokių interesų ir pomėgių?

– Jie turėtų pagalvoti apie tai, kas jiems labiausiai patinka; nesvarbu, kas tai būtų – sportas, pavyzdžiui, futbolas, tenisas, plaukimas ar važiavimas dviračiu, o gal platesnė veikla – šokiai, teatras ar kelionės, ar net politika. Kai tik aptinkame dalykus, kurie mus sudomina, lengvai randame ir draugų, kurie dalijasi mūsų interesais, nes turime kažką bendra. Jei neturite nieko bendra su kitu žmogumi, vargu ar galėsite su juo palaikyti glaudžius santykius.

– Kaip jūs šitaip aiškinate, atrodo labai paprasta.

– Tai tikrai paprasta, tačiau mes dažnai tą užmirštame. Žmonės pernelyg susirūpinę partnerio, vyro ar žmonos ieškojimu, jei jie ieškotų draugystės, tai pamatytų, kad vėliau sektų ir meilė.

– Bet tai, kad jūs draugaujate su kuo nors, dar nereiškia, kad tas žmogus jums patinka ir kad užsimegs meilės santykiai, – nenusileido jaunuolis.

– Jūs esate absoliučiai teisus – žinoma, ne. Bet jei nesate draugai, vargu ar jūsų santykiai tęsis ilgai.

– Bet kartais būna taip, kad du žmonės įsimyli vienas kitą ar yra fiziškai patrauklūs ir tik vėliau tampa draugais, – gynė savo nuomonę jaunuolis.

– Taip. Žinoma, taip gali būti, – prisipažino misteris Bochmanas. – Neretai taip atsitinka. Esmė ta, kad draugystė yra svarbiausias bet kokių ilgalaikių meilės ryšių elementas, taigi ji lemia meilę. Kai svarstote, ar tai tas žmogus, su kuriuo norėtumėtės dalytis savo gyvenimu, galite paklausti savęs: „Ar ji yra geriausia mano draugė?“ Jei atsakote, kad ne, turite labai atsargiai pagalvoti, prieš susiedami su tuo žmogumi gyvenimą.

Jaunuolis užsirašė kelias pastabas ir pakėlė akis:

– O kaip tie žmonės, kurie jau susieti vedybiniais ryšiais? – paklausė jis. – Manau, jiems jau per vėlu pradėti svarstyti apie draugystės galią?

– Visai ne, – atsakė misteris Bochmanas, – daugelis šeimų neiširo tik draugystės galios dėka. Draugystę galima užmegzti; viskas, ko jums reikia, tai paprasčiausiai surasti bendrą pagrindą, bendrus interesus, dalykus, kuriuos galite daryti drauge. Du žmonės vėl gali tapti draugai ir atnaujinti savo santykius. Kai stiprėja draugystė, neišvengiamai stiprėja ir meilės jausmas.

– Dar vienas klausimas, – nenurimo jaunuolis, rengdamasis išeiti. – Ar jūs kada nors sutikote savo svajonių moterį?

Misteris Bochmanas nusišypsojo.

– Žinoma, – pasakė jis. – Ir vedžiau ją. Sutikau Rachelę turistų klube. Iš pradžių ji netraukė manęs fiziškai, manau, nepatikau jai ir aš, bet kai pažinome vienas kitą, kažkas ėmė keistis. Mes puikiai jautėmės drauge, ji buvo pirmoji moteris, su kuria galėjau kalbėtis apie dalykus, kurie man svarbūs. Atradome labai daug bendrų interesų, o mūsų įsitikinimai buvo tokie panašūs, kad pasijutome esą bendraminčiai. Mudu tapome labai artimi draugai; vieną dieną supratau, kad aš ją myliu ir noriu su ja dalytis savo gyvenimu.

Grįžęs namo, jaunuolis perskaitė pastabas, kurias užsirašė susitikęs su misteriu Bochmanu.

Ketvirtoji Tikros Meilės paslaptis – draugystės galia.

  • Norėdami rasti tikrą meilę, pirmiausia turite rasti tikrą draugą.
  • Meilė – ne žiūrėti vienas kitam į akis, o drauge žiūrėti viena kryptimi.
  • Iš tikrųjų mylėti ką nors, vadinasi, mylėti jį už tai, kas jis yra, o ne už tai, kaip jis atrodo.
  • Draugystė – tai dirva, kurioje sudygsta meilės sėklos.
  • Jei norite mylėti ir būti mylimi, pirmiausia turite užmegzti draugystę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s